Ćwiczenia

Piloxing Zakochaj się w PILOXING i ciesz się każdym dniem. To nowatorski program zaprojektowany w oparciu o zasady treningu interwałowego. Moduły treningowe to boks, pilates, taniec


Pole Dance To zajęcia wzmacniające ciało, ujędrniają je i wysmuklają, a także podnoszą samoocenę i pozwalają zmienić sposób postrzegania własnego ciała. Pole dance to forma aktywności fizycznej niepozbawiona wyrazu artystycznego. Łączy w sobie elementy fitnessu, akrobatyki oraz tańca. Polega na wykonywaniu różnorodnych figur (najczęściej obrotów) na pionowym drążku. Sekwencje ruchów układane są w okrśloną choreografia. Na ćwiczenia składają się elementy takie jak: climb (wspinanie), spin (obroty), inversion (owijanie się wokół rury).


Bounce Fit To zajęcia fitness jedyne i niepowtarzalne polegające na wykorzystaniu butów bounce boots. To sposób na wysportowana sylwetkę oraz poprawa kondycji fizycznej. Zalety: - spalamy o 30% więcej kalorii niż podczas zajęć w klasycznych butach - świetna zabawa i piękna fit sylwetka - zdrowie - wykwalifikowana kadra - zabezpieczenie stawów (80% odciążenie pracy stawów)


Tabata Trening Tabata poprawia znacznie wydolność areobową (tlenową) i anareobową (beztlenową)w porównaniu do treningu o niskiej i średniej intensywności. Trening o wysokiej intensywności to skuteczny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej i podkręcenie metabolizmu. Wysoki poziom tego ćwiczenia pozwala spalić więcej tkanki niż inne tradycyjne ćwiczenie areobowe. Proces ten może utrzymywać się nawet kilka godzin po zakończeniu treningu (podwyższony metabolizm kwasów tłuszczowych), podczas którego tkanka tłuszczowa jest spalana jest szybciej, kiedy już nie wykonyje się ćwiczeń.


Indoor cycling (Rowery stacjonarne) - to połączenie intensywnego, wytrzymałościowego i siłowego treningu cardio w grupie na rowerze stacjonarnym, któremu towarzyszy ekspresowe spalanie tkanki tłuszczowej. Zalety indoor cyclingu to przede wszystkim: - poprawia kondycji;- spalanie tkanki tłuszczowej;- poprawa wytrzymałości. Trening nieobciążań stawów, przyczepów oraz wiązadeł. Daje to przewagę dla osób które chcą zgubić zbędne kilogramy. Regularne treningi pozwolą w krótkim czasie ujędrnić całe ciało. Indoor cycling odbywa się przy dobrej motywującej muzyce.


TRX (SYSTEM PODWIESZANY) - czyli wzmacnianie całego ciała. TRX to trening z masą własnego ciała, do którego wykorzystuje się specjalny zestaw regulowanych pasów. Taśmy TRX można zawiesić w dowolnym miejscu w domu lub na zewnątrz, co czyni ten rodzaj ćwiczeń idealną alternatywą dla siłowni. Dzięki TRX równomiernie rozbudujesz oraz wzmocnisz mięśnie bez obciążania stawów i kręgosłupa.

W treningu TRX mięśnie pracują pokonując siłę grawitacji i dźwigając ciężar ciała ćwiczącego. Pozwala to na ich równomierny rozwój bez obciążania stawów i kręgosłupa, co nie jest możliwe w przypadku ćwiczeń na skomplikowanych maszynach z siłowni. Podczas treningu wiele grup mięśniowych pracuje jednocześnie, w tym mięśnie głębokie, odpowiadające za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki. TRX skutecznie poprawia siłę, wytrzymałość, równowagę, chroni układ ruchu przed kontuzjami oraz nadmiernym przeciążeniem.

TRX polecany jest każdemu, niezależnie od stopnia jego wytrenowania. Dzięki treningowi w zawieszeniu kobiety mogą wyszczuplić i ujędrnić sylwetkę, natomiast mężczyźni wyrzeźbić dowolną partię mięśni, np. kaloryfer na brzuchu. Poziom trudności ćwiczeń można z łatwością kontrolować poprzez zmianę kąta nachylenia ciała względem podłoża. Trening ma około 300 wariantów, co czyni go ciekawym urozmaiceniem rutynowych ćwiczeń wykonywanych na przyrządach.


STRETCHING ROLLER MASSAGE - Wg programu treningowego Agnieszki Zembroń-Chudzickiej Zajęcia na których skupiamy się aby rozciągnąć i uelastycznić mięśnie całego ciała, zwiększyć zakres ruchomości stawów. Wykorzystujemy piłki małe i duże które są pomocne przy rozciąganiu (duże piłki pozwalają odciążyć maksymalnie kręgosłup). Zajęcia dla osób w każdym wieku. Podczas zajęć wykorzystujemy również kostki, pasy oraz piłeczki masujące. Część zajęć poświęcona jest dłoniom, stopom i relaksacji. Oprócz mocnych treningów potrzebujemy czasu aby nasze ciało, mięśnie również miały czas na regeneracje o czym bardzo często zapominamy Agnieszka przygotowała specjalny program zajęć aby zrelaksować i zregenerować Twoje ciało. Bardzo ważne są mięśnie dłoni i stóp ponieważ używane są podczas codziennych czynności, w pracy w szkole podczas wszystkich codziennych zajęć. Warto jest ćwiczyć mięśnie dłoni i nadgarstków aby poprawić funkcjonowanie na co dzień oraz jeśli trenujesz to również przydaje się ćwiczenie mięśni dłoni oraz ich relaksacja. Silne mięśnie pozwalają lepiej kontrolować ruchy dłoni oraz stóp. Podczas zajęć wykorzystujemy piłeczki kolczaste wykonując ćwiczenia wzmacniające oraz ćwiczenia relaksujące i elementy masażu. Umieszczone na końcu wypustki odpowiadają za terapeutyczny masaż i poprawę krążenia w dłoniach oraz stopach.

Stretching przy blasku świec z elementami aromaterapii


SZTANGI Zajęcia wytrzymałościowo-siłowe z wykorzystaniem sztang. Trening polega na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśniowych i wymodelowaniu ciała poprzez zmianę obciążenia na sztandze.

Świetna alternatywa dla siłowni.


TRENING OBWODOWY Około 7-10 stacji, każde ćwiczenie na stacjach trwa 30 sekund. Podczas zajęć mamy około 5 obwodów. Po każdym obwodzie 1min przerwy. Czas i ilość stacji oraz przerw mogą się zmieniać w zależności od treningu.

Świetna zabawa z przyrządami na sali fitness.


WZMACNIANIE - (ATHLETIC FIT) Nowatorskie zajęcia, które wykorzystują w pełni potencjał Twoich możliwości w drodze do osiągnięcia celów. Trening oparty na sekwencji ćwiczeń wykorzystujących głównie ciężar własnego ciała. Zajęcia niczym trening personalny pomogą Ci osiągnąć wymarzone rezultaty dzięki konsekwencji w sekwencjach i odpowiednio dobranym tempie wykonywanych ćwiczeń. Opracowany plan treningowy uwzględnia strefy tętna i dokładnie dobrane czasy na każde wykonywane ćwiczenie.

Zapraszamy na trening, na którym popracujemy nad Twoją wytrzymałością, siłą i prędkością. Osiągniesz wymarzoną sylwetkę i jędrne ciało dzięki wysokiej intensywności ćwiczeń.


ZDROWY KRĘGOSŁUP To zajęcia prozdrowotne mające na celu regeneracje i mobilizacje kręgosłupa. Ogólnorozwojowy trening minimalizujący skutki przeciążeń oraz poprawia stabilizacje kręgosłupa i stawów obwodowych. Zajęcia składają się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej oraz wielu technik terapeutycznych.

Zajęcia przeznaczone dla każdego .


STRETCHING - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu).

Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.


BODY SCULPT - Trening ogólnorozwojowy, wzmacniający, i kształtujący całe ciało z wykorzystaniem przyrządów typu hantle, ciężarki, piłki, gumy. Zajęcia poprzedzone bardzo prostą i krótką rozgrzewką.


BODY BALL - Zajęcia polecane wszystkim Paniom niezależnie od wieku oraz poziomu aktywności fizycznej. Podczas treningu kładziony jest nacisk na świadome i precyzyjne wykonywanie ruchów. Ćwiczenia na piłce angażują mięśnie, głównie kręgosłupa, które nie pracują podczas ćwiczeń w pozycji stabilnej. Szukanie równowagi w różnych pozycjach na piłce poprawia naszą koordynację ruchową oraz zwiększa stabilizację ciała. Ćwiczenia te kształtują nasze pośladki, uda, brzuch a także ramiona.

Dodatkowo taka gimnastyka z elementami stretchingu jest bardzo przyjemna, pomaga pozbyć się napięcia mięśniowego, przez co jest świetnym sposobem na relaks i odprężenie.


BPU (brzuch, pośladki, uda) - to gimnastyka odchudzająca, wzmacniających mięśnie i redukujących tkankę tłuszczową, powtarzanych od kilku do kilkunastu razy ze szczególnym uwzględnieniem newralgicznych partii mięśniowych brzucha, pośladków, ud. Jest to również gimnastyka wzmacniająca i wyszczuplająca, podczas zajęć spalamy tkankę tłuszczową, która zalega na biodrach, udach, pośladkach i brzuchu oraz wzmocnienie znajdujących się tam mięśni. Ujędrnienie pośladków, zmniejszenie obwodu ud oraz wyrzeźbienie brzucha i talii - to główne cele i zadania na tego typu zajęciach. Ćwiczenia są tak dobrane, że nie ma przeciwwskazań do ich wykonywania.

Trening BPU charakteryzuje się mniejszą intensywnością niż inne zestawy ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową.


Pilates z piłką - Głównym celem ćwiczeń pilatesowych jest rozciągnięcie, uelastycznienie i wzmocnienie mięśni. Dzięki temu poprawie ulega postawa ciała i wyszczupla się sylwetka. Zyskuje kręgosłup - zmęczony codzienną pracą i podatny na bóle i choroby. Pilates nie wymaga dużo siły, nie jest więc metodą ćwiczeń, która szybko męczy i zniechęca. Dzięki różnorodności ćwiczeń i postawieniu na ich jakość, nie ilość, nie pozwala na nudę.

Piłka, pomaga rozwinąć zmysł równowagi oraz czucie głębokie ciała, dzięki czemu nabiera ono lekkości i gracji przy poruszaniu. Jak mawiał Joseph Pilates twórca tych ćwiczeń: po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zobaczysz różnicę, a po 30 będziesz miała nowe ciało. Pilates z piłką to ćwiczenia dla ciała, urody i ducha. Pomogą ci zbudować smukłą i jędrną sylwetkę, poprawić metabolizm i samopoczucie, wyciszyć.

Pilates to ćwiczenia przeznaczone dla każdego. Ponieważ nie wyczerpują fizycznie i nie muszą być wykonywane codziennie (wystarczy 2-3 razy w tygodniu), metodę polubią wszyscy, którzy potrzebują poprawy sprawności fizycznej i samopoczucia. Szczególnie przydatny jest pilates dla kobiet w ciąży - wzmocnienie mięśni miednicy i kręgosłupa ciężarne z pewnością docenią, gdy brzuch zacznie mocno ciążyć oraz podczas porodu. Z efektów ćwiczeń zadowolone będą też kobiety, które mają problem z nietrzymaniem moczu i osoby pracujące w pozycji siedzącej i przy komputerach.


Płaski brzuch - Chcesz zrzucić tłuszcz z brzucha i osiągnąć wymarzony płaski brzuch? Nie masz pomysłu jak to zrobić? Nasze zajęcia ukierunkowane są na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni brzucha. Ćwiczenia połączone z układami choreograficznymi są dużo bardziej przyswajalne dla organizmu i o wiele bardziej przyjemne.


POWER & SHAPE - Zajęcia polegające na połączeniu ćwiczeń aerobowych oraz wzmacniających, które wykonywane są w zróżnicowanym tempie przy energetycznej muzyce.

Część treningu określana jako POWER ma na celu poprawę wydolności fizycznej, koordynacji ruchowej oraz efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Natomiast efektem pracy w programie SHAPE będzie wzmocnienie garnituru mięśniowego (siły i wytrzymałości), a także kształtowanie sylwetki. Zajęcia idealne dla osób, którym ćwiczenia sprawiają radość i satysfakcję z wykonanego wysiłku oraz chętnie i wspólnie z innymi będą realizować założone cele, bez względu na poziom zaawansowania.


Step - Trening wzmacniający zwłaszcza dolne partie ciała, przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej, wpływający na poprawę kondycji i pamięci ruchowej. Wykorzystanie specjalnego stopnia(stepu) podnosi intensywność i przyspiesza rezultaty ćwiczeń. Podstawowy trening polega na wchodzeniu na step, przy pomocy odpowiedniej techniki. Dzięki choreografii z wykorzystaniem stopnia redukujemy tkankę tłuszczową wzmacniając jednocześnie dolne partie mięśniowe. Trening ten wpływa korzystnie na układ krwionośny, przy stosunkowo małym obciążeniu (przy odpowiedniej technice). Zajęcia powodują znaczny wzrost wydolności ogólnej organizmu. Są również dobrym treningiem koordynacyjnym dla ciała i umysłu (szczególne zaangażowanie błędnika w trakcie zajęć). Step jest bardzo wszechstronnym narzędziem, a poziom grupy determinuje rodzaj przeprowadzonych zajęć, od grup początkujących do zaawansowanych.


TBC (Total Body Conditioning) - czyli wzmacnianie całego ciała. To ćwiczenia idealne dla początkujących fanek fitnessu, polegają one na tym iż przy rytmicznej muzyce dyskotekowej ćwiczysz, używając różnych akcesoriów: ciężarków, gumowej taśmy, piłek.

Większość ćwiczeń wykonuje się na stojąco. Nie ma tu skomplikowanych układów choreograficznych, a tempo nie jest zawrotnie szybkie. Ciężar hantli można dobrać do swoich możliwości. Trening TBC to same korzyści:

  • pomaga zrzucić zbędne kilogramy. W ciągu godzinnych zajęć spalisz 420–520 kcal (w zależności od wagi);
  • poprawia kondycję i wydolność organizmu. Świetnie przygotowuje do wakacyjnych wędrówek po górach;
  • wycieczek rowerowych;
  • wyrabia poczucie rytmu i koordynację ruchów;
  • pozwala oswoić się ze sprzętem i przygotowuje do innych, bardziej forsownych treningów (np. stepu) i skomplikowanych układów choreograficznych (aero-dance);
  • dodaje energii. Ćwiczenia TBC warto wykonywać rano, żeby szybko się rozbudzić;
  • nie obciąża nadmiernie stawów, bo nie ma tu zbyt wielu podskoków i ćwiczeń na stepie.

Design Yourself